testo 635 ile Eski Binaları Konuşturun!

testo 635_p_ap_hum_003993“TS 825 – Binalarda Isı Yalıtım Kuralları” Standardı gereğince binalardaki ısı kayıplarının belirlenmesinde U –değeri hesaplanmalıdır.  testo 635 ölçüm cihazı ile, daha önce hiç olmadığı kadar kolay bir şekilde U-değerini belirleyebilirsiniz.

Eski binaların onarılması ve yenilenmesinde, pencere ve duvarlarda ısı kayıpları olup olmadığını belirlemek önemlidir. Bu sayede enerji maliyetleri kaydedilebilir ve restorasyon sırasında yapılan ölçümler etkili bir şekilde değerlendirilebilir.

 Bileşenlerin termal açıdan değerlendirilmesinde, U-değeri (ısı geçirgenlik katsayısı) en önemli faktördür. Önceden, bu değeri elle hesaplamak zorundaydınız. Bugün ise, çok fonksiyonlu nem ve sıcaklık ölçüm cihazı testo 635 ile mümkün olan en kısa sürede otomatik hesaplanan U-değerini elde edecek ve analizlerinizi yapabileceksiniz.

Artık malzemelerin kalınlığını ve ısı iletkenliğini tahmin etmek zorunda kalmayacaksınız!

testo 635’in patentli U-değeri probu ve kablosuz probu ile U değerinin hesaplanması için gerekli olan 3 sıcaklığı (dış mahal sıcaklığı, duvarın iç yüzey sıcaklığı ve iç mahal sıcakılığı) kolay bir şekilde ölçebilecek ve hesaplanan U değerini direkt olarak ekranda görebileceksiniz. Testo’ nun patentli U-değeri probu ile iç yüzey ve iç mahal sıcaklığını tek bir prob ile ölçebilirken, dış mahal sıcaklığı için kablosuz radyo frekanslı probu rahatça dış alanlara konumlandırabileceksiniz. Ayrıca, cihaz hafızasına kaydedilen değerleri bilgisayar yazılımında analiz etme ve rapor oluşturma imkanına da sahipsiniz.

Mayıs 30, 2013 tarihinde Portatif Ölçüm Cihazları içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. 1 Yorum.

  1. It’s nearly impossible to find experienced people on this topic, however, you seem like you know what you’re talking about!
    Thanks

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: