TESTO DİJİTAL MANİFOLD AİLESİ

Kaelteanlage_15A0137Dijital manifoldlar sensörlerin hassasiyetine, dijital ekran teknolojisine ve yazılım destekli işletimlerine göre sınıflandırılır. Yeni nesil soğutma sistemi analizörü ile Testo; soğutma sistemlerinde tüm devreye alma, bakım ve servis işleri için, çok amaçlı ölçüm cihazı geliştirdi.  Aynı zamanda geliştirilen yeni nesil soğutma analizörü ile  profesyonelce ayarlanan soğutma ve klima sistemlerinin çevreye olan etkileri en aza indirilir. Bunun yanı sıra, enerji tüketiminin azalması sonucunda işletim maliyetleri önemli ölçüde azalır ­ – bu da paradan tasarruf etmek demektir.

Testo dijital manifoldlar aynı anda farklı problara, soğutma tüpleri ve vakum pompalarına bağlanabilme özelliği ile çok sayıda cihaz kullanımı ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu cihazlar, hızlı ve hassas bir şekilde yüksek ve alçak basıncı ölçer ve eş zamanlı olarak sıcaklığı hesaplar. Aydınlatmalı ekran, okunan değerlerin hızlı ve kolay bir şekilde görüntülenmesini sağlar. Cihazlarda 40 soğutucu akışkan kayıtlıdır ve tek bir tuşa basarak kolayca seçim yapılabilir. Ayrıca, testo dijital manifoldlar ile ortam sıcaklığındaki değişimden etkilenmeden sistemin sızdırmazlık testi yapılabilir. Testo’ nun profesyonel seviye cihazı testo 570’ in ölçüm verilerini kolay raporlama imkanı sayesinde dahili veri kaydı ile manuel işlemler yapmanıza gerek kalmaz.

Soğutma analizörü ile aşağıdaki tespitleri yapabilmeniz mümkündür:testo 557_p_in_ref_002038_small

Kontrol, Servis, Bakım ve Hata tespiti: Sistem devreye alımından sonra sistem bir kez daha kontrol edilebilir. Yüksek/alçak basınç değerleri, aşırı kızdırma (superheating) ve soğuma (subcooling) değerleri kontrol edilebilir. Servis ve bakım süresince kontrol esnasında yapılan ölçümlerin aynısı yapılabilir.

 Sızdırmazlık testi: (Azot ile) Basınç düşümü testi yapılabilir.

Vakum: Sadece basıncı değil, mevcut vakum basıncında suyun buharlaşma sıcaklığını, ortam sıcaklığını ve iki sıcaklık arasındaki farkı da gösterebilmektedir.

Devreye alma: Sisteme gaz dolumu yapıldıktan sonra yüksek ve alçak basınç değerleri kontrol edilir ve aşırı kızdırma ve soğuma değerleri hesaplanır.

Dolum: Dolum, buharlaşma / yoğuşma basıncına göre veya aşırı ısınma değerlerine göre yapılabilmektir.

Dokümantasyon

 ISO belgeli firmalar için dokümantasyon çok önemlidir. Sahada ölçülen değerler doğrudan cihazın hafızasına kaydedilebilir. Kaydedilen veriler bilgisayara transfer edilebilir ve uygun yazılım kullanılarak uzun süreli dosyalama yapılabilir. Servis, bakım veya arıza durumlarında daha önceki ölçümlere ait veriler yeniden cihaza aktarılarak referans amaçlı kullanılabilir.

Ölçüm cihazları kullanıcılara zaman ve prestij kazandırarak firma değerinizi arttırır, iş potansiyelinizi yükseltir. Günümüzde artan rekabet şartlarında bir adım öne çıkmanızı sağlayacak dijital ölçüm cihazlarını kullanmaya devam etmeniz dileğiyle…

Temmuz 2, 2013 tarihinde Portatif Ölçüm Cihazları içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: