Termal kamera seçiminde etkili faktörler

1 – Termal Dedektör Çözünürlüğü: Dedektör üzerinde bulunan ölçüm noktalarının sayısını (örn. 160 x 120 piksel = 19.200 ölçüm noktası ) işaret eder. Daha fazla piksel, daha fazla detay ve netlik sunar.

termal-kamera-dedektor

2 – SuperResolution Teknolojisi: Bu teknoloji sayesinde termal görüntüdeki piksel sayısı 4 katına çıkarılabilmektedir. Örneğin. 320 x 240 piksel dedektöre sahip bir Testo termal kameraya bu teknoloji eklendiğinde 640 x 480 piksel bir termal görüntü elde edilebilir. SuperResolution teknolojisi ile ilgili daha fazla bilgi için; www.testo.com.tr/superresolution

termal-kamera-superresolution

3 – Termal Duyarlılık (NETD): Termal kamera tarafından ölçülebilecek minimum sıcaklık farkı anlamına gelmektedir. Örneğin termal duyarlılık değeri 50 mK ile ifade edilen bir termal kameranın ölçebileceği minimum sıcaklık farkı 0,05 °C ‘dir.

termal-kamera-termal-duyarlilik

4 – Dijital (gerçek) Görüntü Çekim Özelliği: Gerçek görüntü, çekilen termal görüntülerin raporlanması, doğru arşivlenmesi, karşılaştırma işlemleri ve gerçek görüntü üzerinde termal etkileri gösterebilmek (TwinPix) açısından önemlidir.

termal-kamera-twinpix

Termal kameralar ile ilgili daha fazla bilgi için; www.testo.com.tr/termal

Şubat 4, 2014 tarihinde Termal Kamera içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: