Isıtma Tesisatının Kontrolü ve Kaçak Tespiti

f2

Isıtma ve tesisat işi ile uğraşan kişilerden en çok istenen şey sıcak su hatlarındaki kaçakların tespiti ve tamiridir. Bu potansiyel kaçaklar parke altında ya da betonarme döşemelerde ise, kaçak bölgesini tespit etmek, zeminin büyük bir bölümünü kırmak gibi, ciddi zaman kaybına neden olacak zorlu bir işe sebep olabilir. Termal kameralar problemli bölgelerin tespiti için, neredeyse hiç zaman kaybetmeden, başka bir gerece ihtiyaç duymadan ve müşterinin mülküne gereksiz şekilde zarar vermeden yardımcı olabilirler.

Örnek 

Boru hattı ortaya çıkartıldıktan sonra, kaçak bölgesine yoğunlaşmak kolaylaşacaktır. Sağ taraftaki görüntüler, hol ile mutfak arasındaki bir alanda bulunan boru hattını göstermektedir. Ev sahibi de fayans altındaki muhtemel bir su kaçağından şikayetçi durumdadır.

Termal görüntü, yol boyunca ilerleyen ve sıcak noktanın rahatlıkla görülebildiği boru hattı üzerindeki sıcaklık dağılımının etkilerini göstermektedir. Bu, merkezi ısıtma sistemi üzerindeki muhtemel bir kaçak olabilir, zira sıcaklık dağılımının düzensiz olduğu bölgelerde kaçak ihtimali yüksektir.

Buradaki termal görüntü, ısıtma hattı üzerindeki muhtemel kaçak bölgesini belirlemiş ve sonraki çalışmalar da burada gerçekten bir kaçak olduğunu ortaya koymuştur.

Testo_875

testo 875i Termal kamera:

• 160 x 120 piksel dedektör

• SuperResolution teknolojisi

(320 x 240 piksele kadar)

• Termal duyarlılık <50 mK (0.05° C)

• 32° lens sayesinde geniş alan görüntüleme

• Otomatik sıcak/soğuk nokta belirleme

• Güçlü LED aydınlatmalı entegre dijital kamera

Yazının devamını “Tesisat ve ısıtma sektörü için termal görüntüleme” kılavuzunda bulabilirsiniz.

Kılavuz için lütfen Testo Türkiye ofisi ile irtibata geçiniz.

tes.kil

Mayıs 21, 2013 tarihinde Termal Kamera içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: